Sugilit – wyjątkowy i mało znany kamień

Sugilit należy do grupy krzemianów. Jest to rzadki minerał, mało znany, występujący tylko w kilku miejscach na Ziemi. Odkrył go w 1944 roku japoński petrograf Ken-ichi Sugi. To od jego nazwiska pochodzi nazwa minerału. Dzięki swoim licznym magicznym właściwościom, uznawany jest za jeden z najważniejszych kamieni na nowe tysiąclecie. Sugilit kamień jest to przepiękny minerał, najczęściej o fioletowej lub purpurowej barwie z ciemnymi smugami. Rzadkiej występuje w kolorze fioletowo-niebieskim, brązowawym, zielonkawym lub w postaci bezbarwnej. Jest wysoko ceniony ze względu na swoje właściwości. 

Sugilit właściwości

Sugilit kamień – właściwości zdrowotne:

– wspomaga leczenie układu nerwowego, 
– pomaga w leczeniu schorzeń neurologicznych,
– łagodzi bóle zębów,
– pomocny jest przy bólach i zawrotach głowy oraz migrenach,
 – sprawdza się przy leczeniu zaburzeń układu ruchowego,
– wzmacnia wątrobę, czyści pęcherz, 
– korzystnie wpływa na układ limfatyczny i immunologiczny.

Sugilit kamień – właściwości magiczne:  

– wspomaga leczenie chorób psychicznych,
– działa wyciszająco i uspokajająco, łagodzi wybuchy złości i agresji, 
– wspiera chorych na autyzm, epilepsję oraz dysleksję, 
– pomaga w zasypianiu, „przywołuje” sny napełnione symboliką, ułatwia ich zapamiętywanie, a także zrozumienie ich znaczeń, 
– dodaje pewności siebie, pomaga w wybaczaniu, 
– ułatwia kontakty interpersonalne i eliminuje poczucie wyobcowania, 
– wspomaga fantazje oraz kreatywność.

Kamień ten chroni przed brutalną rzeczywistością i złą energią, zwłaszcza negatywnie wpływającą na rozwój duchowy. Pomaga odzyskać wiarę w życiowe możliwości, daje nadzieję. Sugilit oczyszcza aurę ze złych emocji i napełnia ją światłem. Wspomaga proces poznania sensu życia, pomaga zaufać samemu sobie i odnaleźć własne talenty. Minerał ten, ze względu na swą piękną, matową barwę oraz niezwykłe odcienie fioletu, jest chętnie wykorzystywany w jubilerskie, a także do wyrobu drobnej galanterii ozdobnej. Najczęściej okazy nieprzezroczyste szlifuje się do postaci kaboszonów, płytek lub paciorków, a okazy przezroczyste – do postaci fasetek.

Sugilit Kamień

Sugilit – wyjątkowy i mało znany kamień
5 (100%) 1 vote

Zostaw komentarz