Kamienie naturalne

Diament – Piękno Z Węgla

Diament to najczystsza, krystaliczna forma węgla. Uznawany jest za najpiękniejszy z kamieni szlachetnych. Choć najczęściej występuje w przezroczystej formie to można również spotkać te o kolorowym zabarwieniu, chociażby różowym, żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym czy czarnym. Cechuje go wyjątkowa twardość i olśniewający blask, dlatego uznawany jest za króla kamieni szlachetnych („rex gemmarum”).Najczęściej diamenty przyjmują formę szlifu brylantowego, nazywane są wówczas brylantami. Brylanty cechuje dużo wyższy połysk, a przez to jeszcze piękniejszy wygląd, od naturalnych kamieni.

Diament – znaczenie

Nazwa diamentu pochodzi od łacińskiego słowa „diamentum”, bądź greckiego „adamas, adamantos”, co oznacza niezwyciężony, niepokonany, niezniszczalny. Jego piękno sprawiło, że był ceniony we wszystkich kulturach, które go znały. W starożytnym Egipcie utożsamiany był ze słońcem, symbolem władzy i mądrości. Umieszczano go na środku krzyża Ankh – jednego z najważniejszych egipskich znaków życia.W starożytny Indiach diament kamień uznawany był za symbol czystości. Wierzono, że powstaje w skutek uderzenia błyskawicy w kamień i że ma właściwości ochronne, a noszenie diamentowej biżuterii odpędza niebezpieczeństwo.Dla starożytnych Greków i Rzymian diamenty miały wiele znaczeń. Uznawali je za łzy bogów, a także okruchy gwiazd, które spadły na ziemię. Ich twardość i wytrzymałość symbolizowała niezwyciężoność, dlatego wojownicy nosili je w czasie bitew. Wierzono również w ich nadprzyrodzone zdolności.Zaś średniowieczna Europa przypisywała diamentom właściwości lecznicze, a z ich pyłu produkowano lekarstwa na wiele chorób.

Diament – właściwości

Diament kamień posiada wszechstronne właściwości lecznicze:
– korzystnie wpływa na gospodarkę hormonalną,
– obniża gorączkę,
– działa przeciwskurczowo,
– wspiera funkcje wszystkich organów,
– przyspiesza regenerację organizmu i zrastanie się ran po operacji,
– zwiększa odporność przeciw wirusom i infekcjom.

Diament kamień pomaga w walce ze stresem, jest też świetnym sposobem na zazdrość. Umacnia samoświadomość, ułatwia rozwój duchowy jego właścicielowi, wzmacnia szlachetność, prowadzi do osiągnięcia pełni człowieczeństwa, a także chroni przed złem i nieszczęściem. Noszenie tego klejnotu pomaga uzyskać dostęp do własnej intuicji oraz zdolności psychicznych, dlatego zalecany jest zwłaszcza ludziom pracującym twórczo, a także menedżerom i przedsiębiorcom.

Diament – symbolika

Diament kamień symbolizuje pełnię oświecenia, mądrość, ale i czystości. Klejnot ten kojarzy się z trwałością („diamenty są wieczne…”), dlatego też jest ponadczasowym symbolem wierności i miłości. Jest najpopularniejszym kamieniem szlachetnym ozdabiającym pierścionki zaręczynowe.Ten wyjątkowo piękny minerał o ogromnej sile promieniowania uważany jest za symbol doskonałości. Jego światło ma oczyszcza umysł i ciało.
Diamenty od zawsze są synonimem trwałości, siły, piękna i stałości uczuć. Obecnie stały się również symbolem sukcesu, statusu społecznego i dobrej inwestycji.

Minerały

Diament – Piękno Z Węgla
5 (100%) 2 votes
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych, otrzymywanie informacji handlowych poprzez MailChimp,znam prawo dostępu do moich danych więcej w Polityce Prywatności
Dołącz do naszej grupy subskrybentów, która otrzymuje newsletter o promocjach , wyjątkowych okazjach i ofertach rabatowych tylko dla naszych subskrybentów 🙂 ZAPRASZAMY
Nie cierpimy spamu.Twój adres email nie będzie odsprzedany lub użyczony innym osobom.

Zostaw komentarz